Opis projektu
Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Zmodernizowana oczyszczalnia zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom i środowisku, a także pozwala obniżyć koszty eksploatacji obiektu.
Prace modernizacyjne w lubartowskiej oczyszczalni objęłybudowę niemal 2 km sieci kanalizacyjnej. Już 99 procent gospodarstw domowych Lubartowa podłączonych jest do sieci kanalizacyjnej.
Podczas prac modernizacyjnych w oczyszczalni ścieków w Lubartowie wybudowano dwa równoległe ciągi techniczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu można będzie np. dokonywać napraw bez przerywania pracy oczyszczalni. Zamontowano nowe urządzenia, jak m.in. reaktory biologiczne i pompownia osadu, a także wyremontowano np. pompownię ścieków oraz zbiornik osadu przefermentowanego.
Dziennie do oczyszczalni w Lubartowie trafia około 3 tys. m3 ścieków. W efekcie oczyszczania powstaje około 20 ton osadu. Dzięki modernizacji powstawać będzie osad składający się w 95% z suchej masy i tylko w 5% z wody, co znacznie zmniejszy koszty zagospodarowywania odpadów. Osady ściekowe będą wykorzystywane do produkcji biogazu, co pozwoli zmniejszyć koszty zakupu energii.
Galeria
Informacje szczegółowe
Beneficjent:
PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SP. Z O. O.
Program:
Program Infrastruktura i Środowisko
Fundusz:
Fundusz Spójności
Całkowita wartość projektu:
58 mln zł
Wkład UE:
30,2 mln zł